Čo je to AntihéliumPridané: 12.09.2017

Často sa na nás zákazníci obracajú s otázkou či máme hélium, čo robí hlas hlbším. Tak sme sa rozhodli, že sa na to pozrieme. Veru zistili sme zaujímavé veci…

Hlbší hlas?

Najskôr sme hľadali výraz „antihélium”, čo nás doviedlo k presnému názvu plynu, ktorý znižuje výšku hlasu. Má naozaj veľmi jednoduchý názov „Hexafluorid sírový”, čo je  zjednodušene povedané skleníkový plyn. Trošku sme spozorneli a ďalej to už ako dobrá zábava vôbec neznelo. I keď niektoré videá na youtube nás presviedčali o opaku.

 

Fluorid sírový je schopný pri vdýchnutí meniť hlas. Helium má nízku mólovú hmotnosť, asi 4 g/mol, naopak fluorid sírový, ktorý má mólovú hmotnosť asi 146 g/mol, niekoľkonásobne znižuje frekvenciu hlasu a vytvára hlbší hlas. Hlboký hlas zostane omnoho dlhšiu dobu ako vysoký hlas z hélia, kedže tento ťažký plyn sa z pľúc dostáva veľmi ťažko preč na rozdiel od hélia, ktoré je ľahšie ako vzduch. Pri viacnásobnom nádychu tohto plynu sa jednoducho môžete veľmi ľahko udusiť.

Zároveň rýchlosť šírenia zvuku je vo fluoride sírovom 2,3-krát nižšia ako vo vzduchu. Tento plyn sa používa ako dielektrikum do transformátorov, ako krycie médium v kovovýrobe a pri výrobe polovodičov.

 

Našťastie sa tento plyn u nás voľne v maloobchodnej sieti nepredáva. Je určený na profesionálne použitie a tak sa nemôže dostať do nesprávnych rúk, čo je dobrá správa.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Čo je to Antihélium

vložiť nový komentár
01.11.2018 pridal ekvxnyut
1
Kontaky Informácie Podporovaný platobný systém Našapárty

Karneval s.r.o.                  

Námestie osloboditeľov 76 

031 01  Liptovský Mikuláš

IČO: 48008249

 

Tel.: +421 911 564 050

E-mail: info@karnevalsro.sk

 

O nás
Referencie
Kontakty
Čas dodania a cena

Formulár na odstúpenie od zmluvy

Zásady ochrany osobných údajov


*Platí pre objednávky prijaté
   v pracovné dni. Doručenie Po-Pia.
   Spôsob dopravy: Kuriér DPD.

 

 

 

 

 

 

 


 

 Gopay platobná brána podmienky

Nepodarila sa vám zrealizovať platba. Viac tu.

Výzdoba na párty

Copyright 2016 - 2019 © Nasaparty.sk