Kategórie      

Ako sa pripraviť na Halloween

Pridané: 14.10.2020
|
Monika

Nie je párty ako Halloweenska párty. Vystrašiť a vyjašiť sa počas nej dá dosýtosti. Niektorí možno namietnu, že je to americký sviatok, no popravde, je to starý slovanský a keltský sviatok u nás zachovávaný ako Svetlonos a do Ameriky sa dostal s anglickými prisťahovalcami.

Na tento sviatok je dobré pripraviť sa už dopredu, hlavne ak máte radi klasiku takže bez vyrezávaných tekvíc to nepôjde preto je lepšie ich kúpiť v predstihu. Ideálne na trhoch alebo od lokálnych pestovateľov. Nie je ich málo len sa treba lepšie porozhliadnuť a opýtať. Aj v našom kamennom obchode predávame tekvice na vyrezávanie, ale i na ozdobu od miestnej pestovateľky. Možno sa obávate vyrezávania tekvice, ale celkom zbytočne. Najskôr opatrne vyrežte otvor do tekvice okolo stonky, tak aby ste si nepoškodili budúci vrchnák na tekvici. Cez tento otvor z tekvice vydlabte dužinu a semiačka. Táto časť práce je trošku špinavejšia nakoľko dozretá tekvica je vo vnútri lepkavá a mazľavá. Keď už máte tekvicu vydlabanú nakreslite si motív na tekvicu a postupne ho vyrežte. Po zvládnutí týchto krokov stačí do tekvice umiestniť sviečku a môžete ju vystaviť. Vyrezaná tekvica vás poteší niekoľko dní, nevyrezaná tekvica aj niekoľko mesiacov. Deti môžu motív nakresliť na tekvicu fixou. :)

 

tekvice na vyrezávanietekvice na vyrezávanietekvice na vyrezávanie

 

Ako vyzdobiť byt na Hlloween. Keď už máme tekvicehotové môžeme pokračovať v ďalšom zdobení. Na pomoc si vezmeme tradičnú pavučinu a naťaháme ju po dverách, skrinkách alebo po stole. Na pavučinu môžete umiestniť plyšových pavúkov, ktorí sú dostupní v rôznych veľkostiach. Ku klasickej výbave patria papierové girlandy v rôznych tvaroch a dĺžkach. Skvelé sú zafarbené gázy, ktoré sa dajú použiť na stôl ako obrus, ale i na výzdobu, prípade nafúknite biely alebo čierny balón a prehoďte cez neho gázu a budete mať skvelého lietajúceho ducha. Keď už sme pri téme duchov je množstvo rôznych smrtiek, kostlivcov a náhrobných kameňov s pomocou ktorých dotvoríte strašidelnú atmosféru. Dajú sa použiť i prírodné materiály ako jutovina alebo suché konáre ideálne pokryté machom. Ak máte doma farebné svetielka pomocou bielej látky a fixky si môžete vyrobiť vlastnú svietiacu girlandu s duchmi.

 

Doplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku párty

 

Ako pripraviť jedlo a nápoje na halloweensku párty. Tu sa môže vaša fantázia vyhrať so slovíčkami. Na fľaše môžete pripraviť vlastné etikety ako Horkola, Čarvíno alebo krvavé bowle. Jedlo sa dá dozdobiť červeným potravinárskym farbivom alebo rôznymi želé dážďovkami, zubmi a očami. Skvelé ovocie na vytvárane očí je konzervované liči. Nezabudnite na všestranne použiteľný kečup a klasiku ako sú: chipsy, tortily a rôzne sušienky.

 

 Doplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku pártyDoplnky na halloweensku párty

 

Po namáhavom zdobení, príprave a vymýšľaní jedál je čas sa obliecť a nalíčiť. Netreba to brať na ľahkú váhu no i jednoduché kostýmy a masky môžu byť veľmi efektné. Medzi najčastejšie patria upíri, čarodejnice a rôzne strašidlá. Na tieto masky si vystačíte s tým čo doma nájdete ako staré nohavice, sukne, tričká. V záhradkárskych potrebách sa dajú kúpiť jutové vrecia, ktoré skvelo využijete na rôzne záplaty a šikovnejší zvládnu z nich spraviť nohavice, košeľu alebo jednoduchý čarodejnícky klobúk. S pomocou bieleho, čierneho a zeleného mejkapu si zafarbíte tvár a ruky. Použite veľa laku do vlasov aby ste dosiahli ten správny strapatý účes a môžete vyraziť do noci. Samozrejme na internete nájdete množstvo nápadov na zložitejší mejkap s využitím latexu, tekutej krvi a umelých rán. No tento si už vyžaduje viac času, zručnosti a trpezlivosti na vytvorenie.

 

ako vytvoriť kostým na halloweenako vytvoriť kostým na halloweenako vytvoriť kostým na halloweenako vytvoriť kostým na halloween


Späť na zoznam článkov

Kontaky

Karneval s.r.o.                  

Námestie osloboditeľov 76 

031 01  Liptovský Mikuláš

IČO: 48008249

IČ DPH: 202417408

  

+421 911 564 050

info@karnevalsro.sk