Kategórie      

Dekorácie z balónov

Pridané: 10.03.2021
|
Monika

Latexové alebo hovorovo gumové balóny patria na každú narodeninovú párty alebo oslavu. Balónová výzdoba je nenáročná a rýchlo zhotoviteľná. Samozrejme to platí pre základné tvary a zostavy. Náročnejšie si vyžadujú značnú dávku zručnosti a praxe. V nasledujúcom článku vám ukážeme pár jednoduchých ale efektných balónových dekorácií.

Na trhu sa nachádza veľké množstvo farieb a veľkostí latexových balónov. Medzi základné veľkosti patria 9" teda 23 cm a 12" teda 30,5 cm. Toto číslo označuje priemer balóna, na ktorý sa má nafúkať. Balón po nafúkaní by rozhodne nemal mať tvar hrušky, ak má takýto tvar znamená to, že je nafúkaný na svoje maximum. Bude sa vám ťažko viazať a v prípade, že sa v priestore kde budú balóny umiestnené zvýši teplota môžu jednoducho začať praskať nakoľko už nebudú mať rezervu aby sa plyn v ich vnútri mohol ďalej rozpínať. Na toto treba pamätať hlavne počas letných dní. Prinášame vám zopár nápadov, ktoré zvládnete poľahky doma. Podrobnejšie video návody nájdete na you tube. Dobrými pomocníkmi sú rybársky silón, obojstranná lepiaca páska a opakovane použiteľná lepiaca guma. Na ozdobenie stuhy či už na balóny, saténové alebo z krepového papiera dodajú vašej balónovej výzdobe nádych romantiky.

 

balónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez hélia

 

Väčšinu kvalitných latexových balónov môžete plniť héliom a potom nemusíte rozmýšľať na čo ich zavesíte. V tomto prípade platí čím je väčší objem balónu tým dlhšie sa bude pekne vznášať. Ideálne je plniť balóny héliom od veľkosti 9", ktoré vydržia pekne lietať cca 10 h. Na predĺženie času lietania balónov môžete použiť HiFloat gel, ktorý predĺži čas lietania cca o 1/3. Veľmi častou chybou býva nesprávne zaviazanie balónu pomocou stuhy alebo šnúrky čo spôsobí, že hélium vyprcháva z balónu omnoho rýchlejšie. Balón je potrebné zaviazať bez ich použitia. Dole nižšie nájdete návod ako na to.

 

AKo zaviazať balónbalonové brány a stĺpybalónová výzdoba bez hélia

balonové brány a stĺpy

 

Pamätajte, akonáhle naplníte balóny héliom a zaviažete. Hélium začne z balónov pomaly vyprchávať a teda s postupom času sa bude zmenšovať objem balónov až sa nakoniec budú s ťažkosťami vznášať tesne nad zemou. Ideálne je ich plniť tesne pred oslavou.

Preto ak potrebujete aby vaša výzdoba vydržala dlhšie zvážte použite fóliových balónov, ktorých doba lietania sa pohybuje od 4 dní do niekoľko mesiacov. I v prípade fóliových balónov je ich možné nafúkať vzduchom a v tom prípade je ich životnosť veľmi dlhá aj cez pol roka bez zmeny tvaru. Veľkým plusom fóliových balónov je i to, že ich môžete opakovane použiť.


balónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez héliabalónová výzdoba bez hélia


Veľmi vás však prosíme myslite na to, že pokiaľ ich máte pod kontrolou je to ozdoba no akonáhle vám balón uletí do exteriéru stáva sa odpadom.

 

balónová výzdoba s héliom

 

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Dekorácie z balónov

vložiť nový komentár
14.10.2021 pridal
10.03.2021 pridal

Kontaky

Karneval s.r.o.                  

Námestie osloboditeľov 76 

031 01  Liptovský Mikuláš

IČO: 48008249

IČ DPH: 202417408

  

+421 911 564 050

info@karnevalsro.sk